Dodaj dobra
Witaj na Platformie

DODAJ DOBRA!

To przestrzeń dedykowana młodym, w której można szerzyć dobro zakładając własną zbiórkę pieniężną oraz korzystać z oferty szkoleniowej z zakresu fundraisingu i wolontariatu. Wspieramy inicjatywy na rzecz społeczeństwa, ochrony środowiska, ochrony zdrowia, kultury, sportu i edukacji. Zarejestruj się za darmo już dziś, aby skorzystać z pełnej oferty platformy!

Czy oprócz wpłaty na tę zbiórkę pragniesz także przekazać dowolną darowiznę na rzecz FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY?

TAK!Nie
Monika Drop
Rehabklitacja dla Moniki

Nazywam się Monika obecnie mam 30 lat, w wieku zaledwie 3 lat uległam wypadkowi, który miał bardzo poważne skutki dla mojego zdrowia. Doznałam w nim zmiażdżonej czaszki, co w opinii lekarzy stanowiło bardzo poważne zagrożenie dla mojego życia. Pomimo ich pesymistycznych prognoz, udało mi się przeżyć. Jednak lekarze przewidywali, że ze względu na skutki wypadku, będę całkowicie niezdolna do normalnego funkcjonowania.

Dzięki regularnym sesjom rehabilitacyjnym, które odbywałam codziennie, udało mi się powrócić do normalnego trybu nauczania w szkole. Pomimo że lekarze przewidywali, że nie będę w stanie normalnie funkcjonować, udało mi się ukończyć szkołę średnią z wyróżnieniem. Niestety, ze względu na mój stan zdrowia, nie byłam w stanie kontynuować nauki na wyższych poziomach, ponieważ były to dla mnie zbyt duże wyzwania fizyczne i stresujące. 

 

Aktualnie staram się usamodzielnić i prowadzić normalne życie. Jednak, aby utrzymać swoją sprawność fizyczną i funkcjonować na co dzień, muszę kontynuować rehabilitację. Wiem, że powinnam ją odbywać przez niemalże całe życie, ponieważ w przeciwnym razie moje zdrowie zacznie się pogarszać. Niestety, sesje rehabilitacyjne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia są udzielane tylko okazjonalnie, a ja potrzebuję regularnej terapii, aby utrzymać swoją sprawność. Uczęszczam na zajęcia w domu kultury, gdzie regularnie uprawiam gimnastykę oraz rękodzieło. Niestety, za udział w tych zajęciach trzeba płacić comiesięcznie, co stanowi dodatkowe obciążenie dla mojego budżetu. Pomimo tego, że staram się utrzymać aktywność fizyczną i rozwijać swoje zainteresowania, wiem, że bez stałej rehabilitacji moje zdrowie może ulec pogorszeniu. Regularnie uczestniczę w spotkaniach organizowanych przez wspólnotę przy parafii, gdzie spotykam się z młodymi ludźmi i czuję się jak w normalnym świecie. Te chwile dają mi wiele radości i pozwala mi na chwilowe oderwanie się od codzienności. Ponadto, dzięki temu, że uczestniczę w tych spotkaniach, rozwijam swoją sferę duchową i uczę się cieszyć z małych rzeczy.

 

Jedną z moich ulubionych form aktywności fizycznej jest pływanie, jednak aby móc regularnie korzystać z basenu, muszę ponosić dość duże koszty. Niemniej jednak, warte są one mojego wysiłku i pieniędzy, ponieważ pływanie dostarcza mi wielu korzyści i pozwala na utrzymanie sprawności fizycznej oraz jest ważną formą mojej rehabilitacji. Niestety, moje finanse są ograniczone, dlatego zwracam się z prośbą o wsparcie i dofinansowanie moich zajęć na basenie. Każda forma pomocy będzie dla mnie niezwykle cenna i pozwoli na kontynuowanie terapii, co jest dla mnie niezwykle ważne. Pokrycie kosztów wstępów na basen przez pół roku będzie wynosić 1700zł. 

 

W związku z moimi ograniczeniami ruchowymi, jestem w stanie pływać około 2 godziny, dlatego też wykupuje wizytę na 3 godziny tygodniowo, aby mieć zapas czasu. Jeśli chciałbyś/ałbyś mi pomóc, to kwota 30 zł pozwoli mi na 2 godziny na basenie, natomiast wpłata w wysokości 50 zł pozwoli mi na pełne 3 godziny, w tym też dojazd autobusem. Każda forma wsparcia jest dla mnie cenna i pozwala na kontynuowanie terapii oraz podtrzymywanie mojej sprawności fizycznej. Będę bardzo wdzięczna za każdą wpłatę i pomoc w moim leczeniu.

 

Serdecznie dziękuję za Twoją pomoc i wsparcie w mojej rehabilitacji. Twoja dobroć pozwoli mi kontynuować regularne pływanie i dalsze postępy w zdrowiu. Cieszę się, że mogę liczyć na takie wspaniałe osoby jak Ty. 

 

Jeszcze raz dziękuję!

 

Monika

Zbiórka zakończona

41
Ostatnie wpłaty
Michał
+203.00
Mateusz
+50.00
Natalia Szymczuk
+50.00
Hubert
+100.00
Julia
+50.00
Amadeusz
+50.00
Paulina
+50.00
K
+50.00
Katarzyna
+10.00
Monika
+10.00
Iwona
+50.00
Julia
+25.00
Wojciech
+100.00
Dominika
+10.00
Tomasz
+50.00
Paweł
+50.00
Magdalena
+10.00
Dominika
+30.00
Kamil
+15.00
Eliza Wójcik
+10.00
Magdalena
+20.00
Anna
+10.00
Marek
+10.00
Manuela
+10.00
Łukasz
+10.00
Oliwia
+10.00
Marcin
+30.00
Bartłomiej
+50.00
Mateusz
+10.00
Maciej
+50.00
Marta
+10.00
Maria Qaheri
+50.00
Olga
+50.00
Beata
+50.00
Dominika
+7.00
Anna
+15.00
Paweł
+100.00
Michaś
+5.00
Martyna
+10.00
Paweł
+10.00
Aneta
+10.00