Dodaj dobra
Witaj na Platformie

DODAJ DOBRA!

To przestrzeń dedykowana młodym, w której można szerzyć dobro zakładając własną zbiórkę pieniężną oraz korzystać z oferty szkoleniowej z zakresu fundraisingu i wolontariatu. Wspieramy inicjatywy na rzecz społeczeństwa, ochrony środowiska, ochrony zdrowia, kultury, sportu i edukacji. Zarejestruj się za darmo już dziś, aby skorzystać z pełnej oferty platformy!

Czy oprócz wpłaty na tę zbiórkę pragniesz także przekazać dowolną darowiznę na rzecz FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY?

TAK!Nie
Polak z Sercem - KSM
Pomoc humanitarna Polakom na Kresach Wschodnich

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Polak z Sercem - edycja VI", poprzez którą niesiemy pomoc Polakom zamieszkującym Kresy Wschodnie - tereny Litwy, Ukrainy oraz Białorusi. Od 2018 roku nieprzerwanie towarzyszymy tym, którzy często nie otrzymują wsparcia od miejscowych władz terytorialnych. 

Akcja "Polak z Sercem" w tym roku szczególnie koncentruje się na pomocy dzieciom i młodzieży zamieszkującej Kresy Wschodnie. Jesteśmy głęboko przekonani, że to właśnie młodzi są przyszłością naszej społeczności i bezwarunkowo zasługują na kompleksowe wsparcie. Pomagamy materialnie, ale także - co jest niezwykle ważne - budujemy relacje

Zebrane za pośrednictwem tej zbiórki środki finansowe zostaną w całości przeznaczone na zakup artykułów, które w naszych transportach pomocowych trafią bezpośrednio na Kresy. Będą to m.in.: artykuły żywnościowe, higieniczne, chemii domowej, biurowe, papiernicze oraz drobne upominki i zabawki. 

Martyna, która w ramach akcji "Polak z Sercem" dwukrotnie odwiedziła Ukrainę w 2023, wspomina to tak: 
"Przed wyjazdem wydawało mi się, że wiem dosyć sporo o realiach życia tamtejszych Polaków – tak bardzo się myliłam. Historia każdej z tych osób jest wyjątkowa, każda na swój sposób trudna. Utwierdziło mnie w tym spotkanie z Sofią, obchodzącą w dniu naszej wizyty swoje 8 urodziny. Dziewczynka zamieszkuje wraz z ojcem, siostrą i schorowaną babcią mały ubogi domek na przedmieściach Żytomierza. Jakimś trafem rodzinie udało się otrzymać komputer i połączenie z siecią, dzięki którym Sofia może uczyć się zdalnie  – w czasie wojny wiele szkół przyjęło to właśnie rozwiązanie. Rodzina ledwo wiąże koniec z końcem. Matka dzieci zmarła kilka lat temu, reszta krewnych zamieszkuje na wschodzie kraju, gdzie wciąż jest niebezpiecznie. Sofia otrzymała od nas upominek i dużą paczkę żywnościową. W czasie tej wizyty latały nad naszymi głowami samoloty wojskowe." 
Nasze działania, w tym także pełne relacje z poprzednich wyjazdów można obserwować pod linkami: 

Facebook: https://www.facebook.com/polakzsercem
Instagram: https://www.instagram.com/fundacjadlamlodziezy/
Strona internetowa: https://polakzsercem.pl/

 

Zapraszamy także do obejrzenia:

"Polak z Sercem" na Litwie
"Polak z Sercem" na Ukrainie
"Polak z Sercem": s. Wiktoria od Aniołów o tym jak uratować dzieciństwo na Ukrainie
"Polak z Sercem" wolontariusze akcji na Monte Cassino


DZIĘKUJEMY, że razem z nami pokazujecie, jak ważna jest solidarność i empatia wobec naszych Rodaków, którzy potrzebują wsparcia!
Zespół akcji "Polak z Sercem" 


*ℹ Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.

Zbiórka zakończona

21
Ostatnie wpłaty
Daria
+1.00
Władze Diecezjalne
+12.00
Hanna
+10.00
Gosia
+20.00
Ewelina
+1.00
Olwier
+2.00
Daria
+10.00
Andrzej
+100.00
Paweł
+42.74
William
+21.37
J
+10.00
Gabriela
+10.00
Filip
+5.00
Katarzyna
+5.00
KSM
+75.00
Igor
+5.00
Czarek
+1.00
Agnieszka
+1.00
Aleksandra
+10.00
Martyna
+5.00
Martyna
+5.00