Dodaj dobra
Witaj na Platformie

DODAJ DOBRA!

To przestrzeń dedykowana młodym, w której można szerzyć dobro zakładając własną zbiórkę pieniężną oraz korzystać z oferty szkoleniowej z zakresu fundraisingu i wolontariatu. Wspieramy inicjatywy na rzecz społeczeństwa, ochrony środowiska, ochrony zdrowia, kultury, sportu i edukacji. Zarejestruj się za darmo już dziś, aby skorzystać z pełnej oferty platformy!

15-12-2022

35

Jak zorganizować zbiórkę?

Myślisz nad założeniem dobroczynnej zbiórki, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeczytaj kilka naszych porad i działaj!

Krok po kroku…

1) Zacznij od dostrzeżenia potrzeby Zastanów się, jakie działanie chcesz podjąć. Dlaczego ten cel jest ważny? Jaka zmiana dokona się poprzez Twoje działanie? Jaką historię opowiesz, by poruszyć serca Twoich Darczyńców? 

2) Określ cel finansowy - ile środków finansowych potrzebujesz, by podjąć działanie?

3) Zarejestruj się na Platformie DODAJ DOBRA podając tylko prawdziwe dane. Za pomocą dostępnego formularza utwórz zbiórkę. Przedstaw historię, opisz cel, dołącz zdjęcia, grafikę. Poczekaj na weryfikację. Potwierdzenie otrzymasz e-mailem. 

4) Zastanów się, jakimi kanałami chcesz dotrzeć do swoich darczyńców. Promuj zbiórkę na wiele sposobów: udostępnij link na swoich stronach, profilach w mediach społecznościowych, roześlij ją do swoich bliskich i poproś kilku znajomych, by wpłacili nawet drobne wpłaty na Twoją zbiórkę. Poproś także o udostępnianie. Spróbuj zwrócić się z prośbą o pomoc do osób rozpoznawalnych w sieci - może któraś z nich zgodzi się na pomoc i podanie tej informacji dalej. 

5) Informuj o postępach w zbiórce w jej opisie oraz poprzez wysyłanie wiadomości bezpośrednich do darczyńców. DZIĘKUJ za każdą wpłatę! 

 

Ciesz się sukcesem i dziel się DOBREM!