%SEO%
Dodaj dobra
Witaj na Platformie

DODAJ DOBRA!

To przestrzeń dedykowana młodym, w której można szerzyć dobro zakładając własną zbiórkę pieniężną oraz korzystać z oferty szkoleniowej z zakresu fundraisingu i wolontariatu. Wspieramy inicjatywy na rzecz społeczeństwa, ochrony środowiska, ochrony zdrowia, kultury, sportu i edukacji. Zarejestruj się za darmo już dziś, aby skorzystać z pełnej oferty platformy!

DOBRE wskazówki – Jak założyć zbiórkę?Dodaj Dobra

1. Dostrzeżenie potrzeby – jakie działanie chcesz podjąć?

Dlaczego ten cel jest ważny? Jaka zmiana dokona się za sprawą Twojego działania?

Planujesz realizować zbiórkę sam /sama czy w zespole, np. ze znajomymi? Zastanów się nad historią, którą chcesz odpowiedzieć Darczyńcom.

Zauważ : środki finansowe nie są celem same w sobie – umożliwiają one realizację zamierzonego działania. Twoja motywacja jest kluczowa!

2. Zarejestruj się na Platformie Dodaj Dobra.

Zarejestruj się podając tylko prawdziwe dane. Po zalogowaniu zapoznaj się z Platformą.

Tutaj powinno byc zdjęcie


3. Za pomocą dostępnego formularza utwórz zbiórkę.


Przedstaw historię, która chcesz opowiedzieć oraz opisz dokładnie skutek, do którego dąży Twoje działanie. Określ cel finansowy, który jest potrzebny do jego realizacji. Do treści załącz zdjęcia, filmy lub grafikę – pokaż to, co dla Ciebie ważne!

Pamiętaj : zadbaj o przejrzystość i poprawność przygotowanego przez siebie tekstu. Spróbuj przez chwilę postawić się na miejscu odbiorcy – co Ty lubisz w treściach, które napotykasz w sieci?


Poczekaj na weryfikację utworzonej zbiórki. Potwierdzenie otrzymasz
e-mailem.


4. Promuj zbiórkę.


Zastanów się nad tym jakimi kanałami komunikacyjnymi chcesz dotrzeć do swoich potencjalnych Darczyńców.

Możesz używać do tego swoich mediów społecznościowych lub stron, w redakcji których masz udział. Dziel się swoim działaniem z jak największą liczą znajomych i spotkanych osób. Wzmacniaj poczucie sensu inicjatywy, którą podejmujesz – Twoje zaangażowanie inspiruje i zachęca kolejne osoby do pomagania.

Zastanów się kogo / jakie miejsca z Twojej najbliższej okolicy możesz poprosić o pomoc lub włączenie się w promocję akcji – możesz pozytywnie się zaskoczyć powstałą z tej współpracy relacją!

5. Dziękuj, utrzymuj kontakt – ciesz się procesem.

Pamiętaj o regularnej opiece nad Twoją zbiórką. Nie ulegaj zniechęceniu. Wyrażaj swoim Darczyńcom wdzięczność za ich czas i pomoc. Dziel się bieżącymi informacjami i postępami, które uda się osiągnąć – pokaż co się udało!

6. Pamiętaj, że jesteśmy, aby Ci towarzyszyć.

Osoby korzystające z Platformy objęte są opieką ze strony Zespołu Dodaj Dobra. Wszystkie pytania, wątpliwości lub obawy można z nami skonsultować – jesteśmy tu dla Was, by prowadzić i podpowiadać!